Zastosowanie oświetlenia LED – gdzie je wykorzystujemy?​

Żarówki tego typu w odróżnieniu od świetlówek CFL, nie zawierają rtęci, która mogłaby się rozlać po zbiciu. Dzięki temu są bezpiecznym wyborem dla domowego użytku. Światła LED nie zawierają żadnych toksycznych materiałów i są w 100% przetwarzalne, a także przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego nawet o jedną trzecią. Długi okres eksploatacji oznacza również, że jedna żarówka LED może zaoszczędzić materiał i produkcję 25 żarówek. To bardzo duży krok w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości!

Diody LED są dużo bardziej wydajne, niż zwykłe żarówki. Mogą świecić latami, zanim będą musiały zostać zmienione. Typowe światło LED, które pali się średnio trzy godziny dziennie, będzie służyło ponad 20 lat. Diody LED mogą zostać dobrane do prawie każdej posiadanej lampy.

Zastosowanie Oświetlenia LED

Oświetlenie przemysłowe i handlowe
Fantastycznie odnajdą zastosowanie w przemyśle. Diody LED są coraz częściej stosowane do oświetlenia ulicznego, oświetlenia garaży, chodników czy w oświetlaniu terenu zewnętrznego, oświetlania skrzyń chłodniczych, czy modułowego oświetlenia.

Zamień tradycyjne żarówki, na oświetlenie LED

Diody LED również znajdą zastosowanie w kuchni. Idealnie nadają się do oświetlania blatów do gotowania i mogą okazać się przydatne, gdy chcesz przeczytać przepis. W kuchni zaleca się używać żarówki LED chłodniejszego lub bardziej niebieskiego koloru.

Oprawy LED wpuszczone

Te rodzaje oświetlenia znajdują swoje zastosowanie w kuchniach, korytarzach, łazienek, a także w pomieszczeniach biurowych oraz komercyjnych. Zarówno CFL, jak i technologia LED mogą obniżyć wysokość rachunków za prąd o 75% lub więcej.

Uniwersalność w zastosowaniu Oświetlenie LED wytwarza niewielkie światło podczerwone i prawie nie emituje promieniowania UV. Z tego powodu oświetlenie LED doskonale nadaje się nie tylko do towarów i materiałów wrażliwych na ciepło dzięki niewielkiej emisji promieniowania cieplnego, ale także do oświetlenia obiektów lub materiałów wrażliwych na promieniowanie UV, takich jak muzea, galerie sztuki itp.