Dobre biuro nieruchomości – z nim znajdziesz miejsce dla siebie

Biuro nieruchomości pomoże Ci nie tylko sprzedać czy kupić mieszkanie, dom albo działkę. Załatwieniem wszelkich formalności, związanych z transakcją, też się zajmie. Piszemy, w jaki sposób wybrać odpowiedniego agenta nieruchomości we Wrocławiu.

Pierwsze biura nieruchomości pojawiły się w Polsce w drugiej połowie lat 90-tych. Podlegały pod przepisy Ustawy z 1998 roku o gospodarce nieruchomościami. Na początku agencje nieruchomości były przeważnie omijane szerokim łukiem przez klientów. Statystycznie 14 procent kupujących mieszkanie, dom czy działkę decydowało się na współpracę w tym zakresie z biurem. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Domy.pl, jeden z pierwszych portali dedykowanych obrotowi nieruchomościami. Dzisiaj nawet ponad 90 procent transakcji dokonywanych jest właśnie przy udziale pośrednika.

Dwóch na trzech klientów biur nieruchomości ocenia celująco lub bardzo dobrze usługi świadczone przez pośredników – oto główny wniosek, płynący z raportu „Analiza satysfakcji klientów biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami” przygotowanego przez Uniwersytet Szczeciński. Aby nie znaleźć się w grupie, która zawiodła się na współpracy z agentem, musisz wiedzieć, jak wybrać dobre pośrednictwo.

Biuro nieruchomości – jak wybrać

Biuro nieruchomości proponuje nie tylko mieszkania i domy na sprzedaż czy do wynajęcia, ale również działki (przede wszystkim budowlane i inwestycyjne) oraz lokale i obiekty, choćby z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej (np. sklepy, biura). To oferty z rynku wtórnego i pierwotnego, w tym oferty specjalne, na wyłączność albo w obniżonej cenie. Z tejże oferty korzystają zarówno klienci indywidualni, np. rodziny planujące kupić mieszkanie, jak i klienci instytucjonalni, przykładowo przedsiębiorcy, zamierzający nabyć biuro bądź nawet biurowiec.

Renomowane biuro nieruchomości to takie, które nie kończy współpracy z Tobą w chwili, gdy pomoże znaleźć Ci dom, mieszkanie czy działkę. Agent poprowadzi Cię przez cały proces sprzedażowy. Postaw więc na sprawdzoną firmę, taką z wieloletnim doświadczeniem. Profesjonalny zespół to sprawdzeni, wykwalifikowani pośrednicy z odpowiednim podejściem do klienta. Z biurem współpracują także niezależni, a więc niezwiązani z jednym bankiem doradcy kredytowi, doradcy inwestycyjni, którzy pomogą w załatwieniu kredytu – i to najtańszego z możliwych. W zespole pracują też notariusze i prawnicy z profesjonalnych kancelarii prawnych.

Usługi na miarę Twoich potrzeb

Nie musisz wychodzić z domu, żeby nawiązać kontakt z pośrednictwem obrotu nieruchomościami. Fakt, biuro jest czynne w określonych porach. Możesz przecież jednak wysłać maila z zapytaniem. Często zdarza się tak, że agenci odpowiedzą na niego nawet po godzinach swojej pracy. Kolejna usługa: doradcy kredytowi są dostępni nawet przez całą dobę. Nieliczne agencje nieruchomości idą o krok dalej i oferują nową usługę. To home staging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, mające na celu wzrost atrakcyjności posesji czy działki i tym samym zainteresowanie jak największego grona odbiorców. Przykład rzetelnej agencji stanowi biuro Polskie Nieruchomości Alicja Gruszkiewicz & Partnerzy. To biuro w Śródmieściu Wrocławia. Świadczy ono pełną obsługę kupującego i sprzedającego oraz ponadstandardowe usługi, w tym home staging.