Formuła ESCO

Formuła ESCO – czym jest i jakie ma zalety

W dzisiejszych czasach państwa rozwinięte dążą do zwiększenia efektywności energetycznej. Jedną z dróg, które prowadzą do tego celu, jest usunięcie energochłonnych i nieefektywnych źródeł światła. Zarówno samorządy, jak i przedsiębiorcy dostosowują się do nowoczesnych wymagań i stopniowo wdrążają ekonomiczne rozwiązania. Wszystko to oczywiście generuje koszty, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się formuła ESCO.

Czym jest ESCO?

Formuła ESCO (Energy Service Companies) to nic innego jak tylko kompleksowy sposób finansowania modernizacji oświetlenia i wymiany go na nowoczesne rozwiązania, oparte na technologii LED. Jest to doskonała propozycja dla przedsiębiorców, którzy z różnych powodów nie dysponują środkami pozwalającymi na wymianę oświetlenia. Finansowanie ESCO polega na tym, że firma, która finansuje inwestycję, dostarcza nowe lampy bez konieczności płacenia za nie. Przedsiębiorca zaś reguluje opłatę dopiero za pośrednictwem środków, które zaoszczędził, dzięki stosowaniu technologii LED.

Formuła ESCO – w jaki sposób można na niej zyskać?

Zwiększenie efektywności energetycznej wymaga pokonania różnego rodzaju barier, które stoją na przeszkodzie inwestycjom. Najczęściej opierają się one na problemach w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. Rozwiązaniem tego problemu jest formuła ESCO. Z jej wsparcia mogą korzystać zarówno jednostki samorządowe, jak i przedsiębiorcy. Firma, która gwarantuje swoje wsparcie finansowe, pobiera jedynie takie wynagrodzenie, które jest równoznaczne z uzyskanymi oszczędnościami. Dużą barierą jest także brak dostępu do informacji o nowych technologiach. Formuła ESCO gwarantuje obydwu stronom obopólną korzyść. Zyski z przedsięwzięcia są wymierne i trafiają zarówno do inwestora, jak i do podmiotu na rzecz, którego dokonywana jest inwestycja.

Formuła ESCO nie wymaga od przedsiębiorcy żadnych własnych nakładów. W jej ramach zyskujemy natomiast:

  • gwarancję prawidłowego wykonania projektu,
  • dokładną analizę poziomu oszczędności,
  • monitorowanie wyników,
  • zarządzanie całym projektem,
  • profesjonalne doradztwo techniczne,
  • kompleksowe zarządzenie ryzykiem.

Finansowanie ESCO przynosi bardzo dużo wymiernych korzyści. Oświetlenie LED to bardzo skuteczna i nowoczesna technologia. Światło LED to nie tylko duże oszczędności, ale także niepowtarzalny charakter oświetlenia. Po więcej szczegółów warto zwrócić się do profesjonalnych firm, takich jak LUXMAT.

Formuła ESCO – dodatkowe zalety

Jak już zostało powiedziane formuła ESCO to kompleksowy i bardzo wygodny dla obydwu stron sposób finansowania modernizacji oświetlenia. Warto wiedzieć, że sposób ten ma także kilka dodatkowych zalet. Przede wszystkim dokonana inwestycja oznacza zmianę oświetlenia na nowoczesną technologię LED, a ta oznacza minimalny pobór energii i bardzo niskie koszty eksploatacji. Poza korzyściami finansowymi otrzymujemy także przekonanie o tym, że nasze działania są mniej obciążające dla środowiska naturalnego. Światła LED pracują bezgłośnie właściwie w każdych warunkach i już od momentu uruchomienia. Przy tym są bezawaryjne i nie wymagają serwisowania nawet przez kilkanaście lat. Wynika to pośrednio z faktu bardzo dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki atmosferyczne.

Formuła ESCO – warto spróbować

Finansowanie ESCO polega na tym, że specjalistyczna firma dostarcza usługę energetyczną bez konieczności płacenia za nią. Rachunki zostają opłacone dopiero z pieniędzy, które przynosi inwestycja. To prosty, sprawdzony i skuteczny sposób na modernizację oświetlenia. Z oferty warto skorzystać nie tylko ze względu na realne oszczędności, jakie może przynieść wymiana świateł na technologię LED. Zastosowanie w praktyce tej technologii to gwarantowane niższe zużycie energii, a więc nie tylko mniejsze rachunki, ale także dbałość o środowisko naturalne.