Jaki zegarek szwajcarski wybrać?

Zegar nie tylko odmierza czas, ale również może stanowić część wystroju mieszkania. Ponadto zegarek świetnie sprawdza się jako dodatek do naszej stylizacji, bez względu na płeć. Z pewnością jest elementem, który ubiorowi nada klasę i styl. Co więcej, zachwyca nie tylko swoim nieskazitelnym wyglądem, ale również rewelacyjną jakością. Za jedne z najlepszych czasomierzy na świecie uważa się zegarki szwajcarskie. Ich produkcja zaczęła się w siedemnastym wieku, ale dopiero dwudziesty zapoczątkował ich świetność. Spowodowało to, że był na nie coraz większy popyt, przez co kraj pochodzenia stał się liderem na rynku światowym. Dzięki precyzji i niezawodności szwajcarskie zegarki wciąż stanowią marzenie wielu miłośnikach tych akcesoriów. Ze względu na dużą powszechność na rynku, często zadawanym pytaniem jest, który z popularnych modeli będzie odpowiedni? Wiele marek, które produkują te zegarki, istnieje na rynku od dawna, dlatego mają szeroką gamę produktów. W poniższym artykule znajdziecie podpowiedź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego akcesorium.

Jak wybrać zegarek szwajcarski?

Mianem szwajcarskich zegarków, wbrew pozorom, nie określa się akcesoriów wyprodukowanych w tym kraju. Jest to symbol niezawodności i precyzyjności czasomierzy. Składają się one z około trzystu elementów, które zazwyczaj montuje wykwalifikowana do tego osoba. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe. Mechanizm czasomierza działa bardzo dokładnie. Dodatkowo elegancji nadaje stalowa koperta połączona ze szkłem wysokiej jakości.

Jaki zegarek szwajcarski wybrać spośród tak dużego asortymentu, który występuje na rynku? Na początku należy zwrócić uwagę na to, jakiego modelu poszukujemy. Jeśli zależy nam na elegancji – polecane są rozwiązania klasyczne. Natomiast osobom aktywnym doradza się zakup wersji sportowej lub elektronicznej. Następnie warto skupić się na rodzaju mechanizmu zegarka, ponieważ to od tego elementu zależy jego niezawodność. Kolejno dobieramy pasek lub bransoletę czasomierza. Bransoleta jest zazwyczaj wykonana ze złota, ze stali szlachetnej lub niepowodującego alergii tytanu. Natomiast pasek z naturalnej skóry lub ekologicznej zapewni klasyczny look. Elementem, który decyduje o wyglądzie zegarka jest tarcza, która może być owalna lub prostokątna. To właśnie na niej znajdują się wskazówki, wskaźnik faz księżyca, a nawet wieczny kalendarz. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na powyższe elementy. Jednak przede wszystkim zakupu należy dokonać kierując się własnym gustem. Taki czasomierz powinien być bardzo wygodny oraz świetnie się prezentować na ręce.

Najlepsze szwajcarskie zegarki

Na rynku do wyboru mamy szeroki asortyment zegarków szwajcarskich. Wśród nich wyróżnia się marka Certina, która została założona w 1888 roku przez braci Kurth. Założyciele na początku nie spodziewali się, że ich firma stanie się jedną z najpopularniejszych na świecie. Stało się tak dzięki temu, że ich produkty wyróżniają się niezwykłą precyzyjnością oraz nadzwyczajną jakością. Zegarki Certina charakteryzują się wysoką wodoszczelnością, a także odpornością na liczne wstrząsy. Z przeprowadzonych testów wyniknęło, że ich zegarki są w stanie wytrzymać nawet upadek z sześciu metrów wysokości. Marka proponuje czasomierze zarówno kwarcowe, jak i mechaniczne. Ponadto możemy wybrać wśród form klasycznych oraz sportowych.

Wśród zegarków szwajcarskich marki Certina królują cztery grupy kolekcji. Pierwsza to Aqua, która ma tradycyjną kolekcję trwałych, wodoodpornych przedmiotów, takich jak Ds Action. Kolejną z kolekcji jest Heritage, która została stworzona dzięki inspiracji tradycją zegarmistrzostwa na miarę przyszłości. Zawiera ona takie modele jak: DsPH200M i Ds1Powermatic80. Zegarki Certina są bardzo związane ze sportem, dlatego w trzeciej grupie znajdziemy kolekcje Ds Podium, Ds Eagle i Ds Sport, które wyróżniają się wytrzymałością i precyzją. Do ostatniej kategorii należą zegarki miejskie damskie i męskie, takie jak DS Caimano Lady lub DS Podium Powermatic 80.

Zegarki szwajcarskie zawładnęły światowym rynkiem i stały się bardzo pożądane. Wyróżniają się dokładnością oraz niezawodnością. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę w szczególności na wygodę noszenia oraz sprawdzone źródło, z którego pochodzi czasomierz.