Dlaczego warto ocieplać poddasze?
Niektóre części domów są szczególnie mocno narażone na utracenie ciepła. Natomiast jego wygenerowanie niestety pochłania czasami mnóstwo pieniędzy. Warto więc wiedzieć o tym, w jaki sposób zabezpieczyć nasz budynek przed utratą cennego ciepła. Obecnie jest na to kilka sposobów. Nowe rodzaje materiałów używanych do termoizolacji dają naprawdę świetne efekty, co skłania do wybierania tego typu rozwiązań przez kolejne osoby.
Jak przygotować poddasze do ocieplania?
Jeśli przymierzamy się do przeprowadzenia ocieplania poddasza, to należy zacząć od solidnych przygotowań w miejscu, gdzie wykonywane będą czynności z tym związane. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie na poddaszu metody natryskowej, to należy pamiętać o zabezpieczeniu okien, drzwi oraz posadzek. Stosowany materiał termoizolacyjny może bardzo łatwo doprowadzić do uszkodzenia tych elementów. Na pomoc przy zabezpieczeniu poddasza przed ocieplaniem przyjść nam może taśma malarska oraz specjalna folia. S.
Skuteczne ocieplenie poddasza pianką
Do tworzenia termoizolacji na poddaszu doskonale sprawdzić się może pianka poliuretanowa otwartokomórkowa. Ten rodzaj pianki doskonale radzić sobie będzie z zatrzymywaniem ciepła na poddaszu, ale przy tym efektywnie odprowadzi nadmiar pary wodnej. Efekt będzie taki, że na poddaszu zniwelujemy ryzyko występowania mostków termicznych. Pianka PUR to materiał, który doskonale kryje i świetnie przylega do niemalże każdej powierzchni. Wysoki współczynnik adhezji sprawia, że piankę poliuretanową zastosować możemy zarówno w domach murowanych, jak i drewnianych. Wybierając materiał, jakim jest pianka PUR, ocieplenie poddasza może zostać wykonane w bardzo krótkim czasie. Mówiąc na temat pianki poliuretanowej stosowanej na poddaszach, wspomnieć też trzeba o wadze tego materiału. Niezwykła lekkość, nawet w przypadku bardzo grubej warstwy sprawia, że termoizolacja nie obciąża nadmiernie całej konstrukcji naszego domu.
Ocieplenie poddasza wełną celulozową
Wełna mineralna to materiał, który do ocieplania stosuje się od dawna. Jednak ostatnimi czasy wielokrotnie przeprowadza się ten proces w oparciu o wełnę celulozową. Pod linkiem https://hothouse.com.pl/oferta/ocieplanie-poddasza znaleźć można ciekawe informacje przemawiające za stosowaniem tego materiału. Są to fakty z pierwszej ręki od specjalistów, którzy zajmują się przeprowadzaniem ocieplania z użyciem takowej wełny. Jednym z wielu pytań zadawanych przez osoby zastanawiające się nad wybraniem wełny celulozowej jest kwestia bezpieczeństwa. Głównie chodzi o tematy związane z pożarami. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych ocieplaniem celulozą. Otóż materiał ten jest niepalny i nawet jeśli brałby on udział w pożarze, to szybko doszłoby do samoistnego wygaszenia ognia.
Ekologia i efektywność w jednym
Kolejną bardzo ważną zaletą izolacji z wełny celulozowej jest to, że ów materiał jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Naukowcy twierdzą, że jest jednym z niewielu tworzyw używanych do termoizolacji, które są zgodne z naturą. Pamiętajmy o tym, że wełna przejawia świetną efektywność w zatrzymywaniu ciepła wewnątrz obiektów. Skoro już o tym mowa to wspomnieć można, że również w czasie lata wełna celulozowa spełnia swoje zadanie. Chodzi o to, że zatrzymuje ona ciepło, które próbuje wedrzeć się do naszego domu.
Trudno jednoznacznie powiedzieć, czym najlepiej byłoby ocieplić nasz dom czy budynek gospodarczy lub przemysłowy. Zarówno pianka poliuretanowa jak i wełna z celulozy sprawdzą się w tym zadaniu idealnie. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie zostawiać poddasza samemu sobie. Jeśli przyłożymy się do kwestii dotyczącej jego ocieplania, to wyjdzie nam to na dobre. Rachunki dotyczące ogrzewania spadną naprawdę zauważalnie, a wewnątrz budynku po prostu będzie cieplej. Po przeprowadzeniu ocieplania wreszcie nasz system grzewczy będzie w stanie działać z pełną mocą, pokazując swój potencjał. Wybierajmy skuteczne metody ocieplania i sprawdzonych monterów, a na pewno nie pożałujemy!