ślub

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Każda panna młoda swój wygląd podczas tego wyjątkowego dnia, jakim jest ślub, planuje już kilka miesięcy przed tym wydarzeniem. Przede wszystkim największa uwaga skupiona jest na wyborze idealnej sukni ślubnej. Poza tym panie zastanawiają się nad wyborem butów, makijażu i fryzury. Przy tak wielu obowiązkach i rzeczach do zaplanowania, często szykujące się do swojego najważniejszego dnia w życiu panny młode zapominają o doborze biżuterii. Kwestia ta nierzadko pozostawiona jest na sam koniec. Nie jest to dobry pomysł. Jeśli robi się coś tak ważnego na ostatnią chwilę, to efekty mogą okazać się niezbyt zadowalające. Warto pomyśleć o biżuterii do sukni ślubnej o wiele wcześniej.

Indywidualny styl

Jak dobrać biżuterię ślubną? Przede wszystkim odnaleźć należy swój własny, indywidualny styl. Kwestia ta jest jednak dużo szersza. Nie chodzi tu jedynie o styl, w którym kobieta czuje się na co dzień dobrze. Wówczas dobór biżuterii w ogóle nie będzie skomplikowany. Mowa tu o tym, aby biżuteria pasowała do stylu, w którym urządzany jest ślub i wesele. Dziś bardzo popularne jest organizowanie ślubów i wesel w jednym, konkretnym stylu. Pod tym kątem dekorowany jest kościół i sala wesela. Do wybranego motywu przewodniego panna młoda dobiera swoją stylizację. Dokładnie tak samo powinno być z biżuterią ślubną.

Inspiracja

Nie każda kobieta ma taki talent i wiedzę dotyczącą mody i stylizacji, aby sama wiedzieć, jak dobrać biżuterię na ślub. W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby się po prostu zainspirować. W tym celu można przejrzeć media społecznościowe i profile dotyczące mody ślubnej, przejrzeć czasopisma i portale zajmujące się tą tematyką. Z pewnością każda z pań znajdzie w nich różne porady i inspiracje dotyczące doboru biżuterii i innych dodatków do sukni ślubnej. Czasem warto zobaczyć, jak inne panny młode dobrały biżuterię do swojej sukni ślubnej. W ten sposób można efektywniej zaplanować zakupy.

Wybór odpowiedniego koloru

Odpowiadając na pytanie, jak dobrać biżuterię, nie można zapomnieć o kwestii dotyczącej kolorystyki. Na szczęście już od dawna nie obowiązuje zasada, wedle której do białej sukni założyć można wyłącznie srebrną biżuterię, a do sukni w kolorze ecru wyłącznie złotą. Możliwości jest dziś znacznie więcej. Kolor biżuterii musi współgrać nie tylko z kolorem sukni, ale również z urodą panny młodej i upodobaniami. Przykładowo, złota biżuteria idealnie komponować będzie się z ciepłym typem urody panny młodej. Panie o zimnym typie urody postawić powinny na srebro lub białe złoto. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby założyć biżuterię w takim kolorze, jaki się po prostu lubi.

Biżuteria a fason sukienki

Jak dobrać biżuterię do sukienki? Na pewno pod uwagę wziąć należy jej fason. W przypadku sukni z długim rękawem lepiej jest zrezygnować z ozdobnych bransoletek. Taki dodatek nie będzie dobrze się prezentował na materiale. Jeśli suknia ma odsłonięty dekolt, to dopasować można do niej zarówno naszyjnik, jak i kolczyki. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli planuje się założyć naszyjnik, to pozostałe dodatki muszą do niego pasować i być nieco skromniejsze. Z kolei, jeśli suknia ma zabudowany dekolt, to warto dobrać do niej ozdobne kolczyki. Nie bez znaczenia jest także tkanina, z której suknia ślubna została uszyta. Jeśli ta posiada koronki, to nie trzeba bać się koloru i można śmiało do niego nawiązać w swojej biżuterii.

Najważniejsze to być sobą

Zastanawiając się, jaka biżuteria na ślub będzie pasować najlepiej, pamiętać trzeba o tym, aby przede wszystkim pozostać sobą. Każda panna młoda musi czuć się dobrze w tym szczególnym dniu. Ważne jest, aby czuć się pięknie i komfortowo. Dlatego wybór biżuterii powinien być dobrze przemyślany. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jeśli przyszła panna młoda poświęci na wybór biżuterii odpowiednio dużo czasu, to może być pewna, że w dniu ślubu będzie usatysfakcjonowana. Warto sprawdzić ofertę sklepów jubilerskich z wyprzedzeniem.