depilacja

Depilacja laserowa – cena, przeciwwskazania, efekty i przebieg zabiegu

Każda z Pań marzy o gładkiej, miękkiej skórze, a jedną z uciążliwszych kwestii dotyczących kobiet z pewnością jest owłosienie. Włoski pokrywające ciało z biologicznego punktu widzenia spełniają funkcję termoregulacyjną oraz ochronną, niemniej jednak ich obecność nie jest pożądana, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim. Jednym z najpopularniejszych sposobów, który pomaga walczyć z niechcianymi włoskami, jest ich golenie przy pomocy maszynek lub pozbywanie się przy pomocy wosku. Obie metody charakteryzują się krótko utrzymującym się brakiem owłosienia, dlatego coraz większym zainteresowaniem ze strony kobiet cieszy się depilacja laserowa. Przeprowadzenie serii zabiegów pozwala pozbyć się włosków na długi czas, dlatego warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się ta metoda oraz jaka jest cena depilacji laserowej.

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest alternatywą dla powszechnie znanych metod usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Do zabiegu niezbędne jest zastosowanie lasera, który generuje wiązkę światła, przykładaną do wybranych obszarów ciała. Wiązka laserowa po zetknięciu ze skórą przenika w głąb cebulek włosowych, a następnie przechwytuje melaninę, która odpowiada za nadawanie owłosieniu wybarwienia. Melanina jest podatna na wchłanianie emitowanego światła lasera, dzięki czemu możliwe jest jej podgrzewanie, a następnie nieodwracalne zniszczenie włoska. 

Koszt depilacji laserowej jest zależny od wielu czynników. Na cenę zabiegu z pewnością wpływa lokalizacja salonu oraz wielkość obszaru ciała, który ma zostać poddany depilacji. Trwałe usuwanie owłosienia za pomocą światła lasera jest inwazyjnym zabiegiem, dlatego jego wykonanie należy powierzyć profesjonalistom. Jednym z miejsc, które cieszy się pozytywnymi opiniami klientek jest depilacja laserowa w Kielcach – emilux.pl.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Każdy, inwazyjny zabieg z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej wymaga przeprowadzenia wnikliwego wywiadu. Celem wykonania jest wykrycie ewentualnych przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie wybranej usługi. 

Głównymi przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są:

  • skóra, która jest świeżo opalona,
  • przyjmowanie leków o działaniu światłouczulającym, na przykład antybiotyki oraz leki antydepresyjne,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • ciąża, połóg oraz okres laktacji,
  • aktywne infekcje skóry o podłożu wirusowym, bakteryjnym oraz grzybiczym, które obecne są na poddawanym zabiegowi obszarze ciała,
  • stosowanie suplementów diety o działaniu samoopalającym,
  • posiadanie włosów w siwym, rudym lub blond zabarwieniu, ze względu na niską skuteczność działania wiązki laserowej.

 Odpowiednio przeprowadzony zabieg nie przynosi żadnych niekorzystnych działań dla osoby, która z niego korzysta. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach skutkiem ubocznym depilacji laserowej może okazać się pojawienie ciemnych lub jasnych przebarwień na skórze. Dodatkowo światło lasera u osób, których ciało jest szczególnie wrażliwe, może spowodować powstanie pęcherzy lub oparzenia. 

Efekty depilacji laserowej

Głównym efektem laserowego usuwania owłosienia jest jego całkowite wypadnięcie z obszaru ciała, który został poddany zabiegowi. Po upływie dwóch tygodni od wykonania depilacji laserowej dochodzi do rozpoczęcia wypadania włosków. Po pierwszym zabiegu dochodzi do uszkodzenia jedynie 20% cebulek włosowych, co wynika z cyklu ich wzrostu. Wiązka lasera działa na mieszki, które są w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenie. Pełny efekt usuwania włosów jest widoczny po wykonaniu serii 6 zabiegów, których odstępy czasowe są dobrane przez kosmetologa. 

Wiele kobiet, których zmorą jest zbędne owłosienie, zadaje sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli. Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a wiele zależy od indywidualnego progu bólu i odporności na jego odczuwanie. Odpowiednie nawilżanie skóry i stosowanie chłodzących preparatów kosmetycznych z pewnością przyniesie ulgę w pieczeniu i bólu naskórka.