seks

Jaki żel analny wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?

Seks analny powoli przestaje być tematem tabu i coraz więcej par decyduje się na jego uprawianie. Aby jednak tego rodzaju aktywność była możliwa oraz przyjemna, należy zainwestować w dobry jakościowo lubrykant. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki żel analny wybrać, musisz wziąć pod uwagę różne kryteria. Najważniejsze jest oczywiście to, aby lubrykant odpowiednio nawilżał i nie podrażniał wrażliwych części ciała.

Jakich właściwości oczekiwać od dobrego żelu analnego?

Wydawać by się mogło, że zakup lubrykantu jest bardzo prosty. Nic jednak bardziej mylnego! Jeśli zależy Ci na czerpaniu przyjemności z seksu analnego, musisz mieć ściśle sprecyzowane wymagania względem żelu. Chodzi przecież nie tylko o Twoje dobre samopoczucie, ale i o bezpieczeństwo. Wydaje się, że najważniejsze jest to, aby żel analny był funkcjonalny. Co to jednak w praktyce oznacza? Otóż przede wszystkim powinien zapewniać odpowiedni poślizg. Umożliwi to odbycie w pełni satysfakcjonującego stosunku analnego. Taki żel bardzo może przydać się także wówczas, gdy zamierzasz wraz ze swoją drugą połówką wykorzystać jakieś zabawki erotyczne w trakcie zbliżenia.

Jak się jednak okazuje, odpowiednie nawilżenie to nie wszystko. Dobry żel analny to również taki, który nie powoduje podrażnień i uciążliwych reakcji alergicznych. Unikaj więc kupna preparatów zawierających silne konserwanty. Jeśli należysz do wyjątkowo wrażliwych osób, postaw na bezzapachowy lubrykant. Wiele sztucznych aromatów zapachowych posiada niestety potencjał uczulający. Pamiętaj również o tym, że można mieć alergię na substancje pochodzenia naturalnego. Zawsze więc analizuj skład przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu swojego bezpieczeństwa do maksimum, możesz zdecydować się na żel analny antybakteryjny. Może on zawierać takie substancje, jak ekstrakt z rumianku lekarskiego.

Lubrykant na bazie wody, a może silikonowy?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jaki jest najlepszy żel analny. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie lubrykanty na bazie wody. Czy warto zdecydować się właśnie na tego typu produkt? Każdy powinien rozstrzygnąć tę kwestię sam. Warto na pewno poznać największe zalety lubrykantów na bazie wody. Przede wszystkim nie pozostawiają one uciążliwego uczucia lepkości na skórze. Trzeba przyznać, że potrafi ono skutecznie utrudnić czerpanie przyjemności ze stosunku. Ponadto żele analne na bazie wody są rekomendowane przez wielu lekarzy i seksuologów. Uznaje się je za wyjątkowo bezpieczne dla wrażliwych okolic odbytu oraz pochwy. Nie tylko nie powodują podrażnień, ale również je łagodzą.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że tego rodzaju lubrykanty nie są zbyt wydajne. Konieczne będzie więc użycie dużej ilości produktu w trakcie jednego stosunku. Alternatywą dla żeli na bazie wody mogą być lubrykanty silikonowe. Są one wydajniejsze i nie wchłaniają się tak szybko. Musisz jednak wiedzieć, że mogą kleić się do skóry, co może nie przypaść niektórym osobom do gustu. Żele analne na bazie silikonu świetnie nadają się do zbliżeń w wodzie, na przykład pod prysznicem. Ich wadami mogą być dość wysoka cena oraz ryzyko uszkodzenia zabawek również wykonanych z silikonu.

Gdzie poszukiwać dobrego żelu analnego?

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie poszukiwać dobrego jakościowo żelu analnego. Na szczęście, tego rodzaju preparat możesz zakupić w wielu miejscach. Wydaje się jednak, że najlepiej będzie udać się do apteki. Znajdziesz tam zarówno żel analny rozluźniający, jak i antybakteryjny. Jeżeli nie wiesz, który z nich wybrać, zawsze możesz poprosić o pomoc farmaceutę. Niestety, niektórzy czują się niezręcznie podczas kupowania lubrykantu. Dlatego jeśli zależy Ci przede wszystkim na dyskrecji, możesz zdecydować się na zakupy w aptece internetowej. Możesz także odwiedzić sex-shop online. Dobrym pomysłem będzie także zapoznanie się z opiniami na temat poszczególnych żeli analnych. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda Ci się podjąć odpowiednią decyzję.