wesele

Jak powinna wyglądać sala weselna?

Ślub jest przez wiele osób określany najważniejszym dniem życia, przypieczętowaniem miłości dwójki ludzi. Najczęściej po ceremonii przychodzi czas na zabawę, czyli wesele! To szczególna impreza, która powinna posiadać odpowiednią oprawę muzyczną, kulinarną i wizualną. W niniejszym artykule podpowiemy, jak zająć się tym ostatnim elementem. Zapraszamy!

Sala na wesele – Wielkopolska – jak wybrać salę?

Odpowiednie miejsce na wesele jest bardzo istotne. Po pierwsze nie może być za bardzo oddalone od obiektu, w którym odbywała się ceremonia, niezależnie od tego, czy chodzi o kościół, czy urząd stanu cywilnego. Lokalizacja to oczywiście nie wszystko, ponieważ ważniejsza jest powierzchnia lokalu, która musi być dostosowana do liczby gości. Zbyt mała sala sprawi, że gościom nie będzie wygodnie, czy to na parkiecie, czy przy stołach. Za duża natomiast będzie nieopłacalnym wydatkiem. Warto postawić na miejsce, przy którym znajduje się więcej parkingów. Goście często przyjeżdżają z daleka, dlatego dobrym pomysłem jest sala, przy której znajdują się pokoje noclegowe.

Sala na wesele Wielkopolska – jak ją przystroić?

Przyjęło się w naszej kulturze, że kolorem podniosłym i kojarzonym ze ślubem jest biel – stąd też Pani Młoda ma białą suknię. W tej barwie powinna być więc utrzymana sala, a więc warto zakupić białe kwiaty, wybrać także białe obrusy. Dobrze, kiedy krzesła także posiadają ten kolor, choć nieraz warto przełamać minimalistyczną biel inną barwą, jednak także stonowaną, na przykład srebrem.

Warto zdecydować się także nad konkretnym kształtem stołów. Okrągłe są bardziej eleganckie, jednak nie da się zaprzeczać, że stosując je, nie pomieści się takiej liczby gości na tym samym metrażu. Jeżeli jednak na uroczystości nie będzie wiele osób, a sala nie jest szczególnie mała, to zdecydowanie najlepszy wybór.

Warto postawić na akcenty przełamujące wspomniany minimalizm. Mogą to być na przykład kwiaty w innym kolorze niż biel. Świetnie sprawdzą się różowe czy fioletowe. Dobrze, jeśli bukiety ustawione na stołach nie są zbyt duże, ponieważ w przeciwnym wypadku będą zasłaniać gościom osoby po drugiej stronie stołu, a poza tym mogą zabrać potrzebne miejsce na ułożenie talerzy i półmisków z potrawami.

Przełamaniem minimalizmu mogą być także serwetki dla gości, które mogą być na przykład srebrne. Świetnym pomysłem są także serwety o barwie odpowiadającej kwiatom przyozdabiającym stoliki.

Przede wszystkim wizja Pary Młodej!

Oczywiście wiele zależy od intencji i preferencji Pary Młodej, ponieważ zakochani często mają konkretną wizję na tę jakże ważną uroczystość. Jeżeli ślub ma być “jak z bajki”, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby biel była zmieszana ze złotem, a wszędzie znajdowały się piękne bukiety kwiatów. Z drugiej strony są osoby, które stawiają na klimat bardziej rustykalny i swojski, dlatego nadmierna elegancja w dekorowaniu przestrzeni też nie będzie idealnym rozwiązaniem.