ogród

Jak dbać o ogród latem? Poznaj system automatycznego nawadniania ogrodów!

Lato to czas wakacji, wycieczek i biwakowania, ale nie zapomnij też zadbać o ogród! Istnieje wiele różnych roślin, które kwitną w czasie upałów, ale nie można ich tak po prostu posadzić i odejść. Rośliny te potrzebują dodatkowej miłości i uwagi, aby dobrze prosperować w letnim upale.

Jak dbać o ogród latem?

Lato to czas spędzania czasu na świeżym powietrzu i relaksu w ogrodzie. Jednak ważne jest również, aby upewnić się, że twoje rośliny nie cierpią. Oto kilka wskazówek, jak dbać o ogród w miesiącach letnich.

  • Podlewanie – jeśli chcesz cieszyć się bujnym ogrodem w miesiącach letnich, powinieneś regularnie go podlewać. W ten sposób rośliny mają wystarczającą ilość wody. Najlepszy czas na podlewanie to wczesny ranek lub późny wieczór, kiedy na dworze jest chłodniej. Zapobiega to parowaniu i pozwala roślinom wchłonąć więcej wody. System nawadniania ogrodu w Poznaniu oferuje pomoc w usługach tego typu. Wieczorne podlewanie roślin może prowadzić do problemów z pleśnią i grzybami, ponieważ gleba wysycha dłużej, gdy zachodzi słońce. 
  • Koszenie – aby trawnik był zielony i szczególnie zdrowy, należy go regularnie kosić. Koszenie powinno odbywać się średnio co tydzień od kwietnia do września. Upewnij się, że ścinasz tylko jedną trzecią liści trawy na raz, aby potem szybko odrosły i nie zwiędły pod wpływem silnych promieni słonecznych.
  • Nawożenie – aby Twoje rośliny kwitły przez całe lato, możesz użyć płynnego nawozu. Na przykład obornik z pokrzywy lub obornik z liści rabarbaru wspomaga wzrost róż, drzew owocowych i malin. Jeśli masz plaster warzywny, dodaj obierki ziemniaczane lub fusy po kawie.
  • Kontroluj chwasty – gdy są młode i małe. Chwasty konkurują z roślinami o dostępne składniki odżywcze, światło i wodę, więc najlepiej je zwalczać, zanim zadomowią się w ogrodzie.

Dlaczego warto dbać o ogród latem? 

W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których warto dbać o swój ogród. Pierwszym z nich jest to, że daje Ci miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć. Ogrodnictwo jest uważane za wspaniałe hobby i chociaż niektórzy ludzie mogą tak nie uważać, jest wielu, którzy to robią. To coś, co może zapewnić idealną ucieczkę od zgiełku miejskiego życia. Kiedy zajmujesz się ogrodnictwem, jesteś w stanie uciec od stresu i napięcia związanego z codziennym życiem. Innym powodem, dla którego warto dbać o swój ogród, jest to, że jest to świetny sposób na kontakt z naturą. Kiedy masz ogród, będziesz miał okazję zobaczyć różne rodzaje roślin, a nawet zwierząt w ich naturalnym środowisku. Oznacza to, że gdy uprawiasz własne warzywa lub owoce, będą one smakować lepiej niż te, które zostały wyhodowane w fabrykach. Podczas prac w ogrodzie przekonasz się również, że pomaga to poprawić Twoje zdrowie.

Możesz wykorzystać ogrodnictwo jako sposób na pozbycie się nadwagi lub budowanie masy mięśniowej, jeśli to jest to, co musisz zrobić. Wiele osób uważa, że lubi ogrodnictwo, ponieważ daje im to możliwość wyjścia na świeże powietrze. Pamiętajmy, aby podlewać nasze rośliny, bo jest to najważniejsza czynność dla ich prawidłowego wzrostu. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, jednym z nich może być  automatyczny system nawadniania ogrodu Poznań, który może nam pomóc jeśli wybieramy się na wakacje. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umniejszy nam zmartwień podczas wakacji!