InnoDom – polecana firma fotowoltaiczna w Zielonej Górze

Coraz więcej osób nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, decyduje się na zamontowanie systemów fotowoltaicznych. Dzieje się tak dlatego, że instalacja paneli słonecznych przynosi wiele wymiernych korzyści.

Jakie są zalety posiadania fotowoltaiki w domu lub w biurze?

Największą korzyścią, dla której większość osób zamawia instalację fotowoltaiki, jest zmniejszenie rachunków za prąd. Energia produkowana z mikroelektrowni fotowoltaicznej pozwala nie tylko ogrzewać całą nieruchomość, ale także dostarcza zasilanie do całego obiektu.

Mimo tego, że instalacja fotowoltaiczna na początku wydaje się dość drogim wydatkiem, to po kilku latach będziesz mógł zauważyć zwrot z inwestycji w postaci znacznie mniejszych kosztów związanych z pobieraniem energii elektrycznej. Dlatego na terenie Zielonej Góry panele fotowoltaiczne montują nie tylko właściciele prywatnych posesji, ale także przedsiębiorcy do swoich małych, średnich i dużych firm.

Bezobsługowe działanie paneli słonecznych i wieloletnia żywotność modułów.

Bardzo dużą zaletą, którą cenią sobie właściciele takich systemów, jest ich bezobsługowość. Po wykonaniu montażu paneli słonecznych na dachu domu, budynku firmowego czy też na gruncie, użytkownik nie musi wykonywać żadnych czynności, aby czerpać energię ze słońca.

Produkcja prądu wykonuje się automatycznie, a eksploatacja całej instalacji praktycznie nie generuje żadnych kosztów. Musisz tylko pamiętać, aby wykonać mycie modułów, ponieważ mogą być one zanieczyszczone przez kurz, osad oraz inne nieczystości. Taka usługa to koszt kilkuset złotych.

Moduły fotowoltaiczne posiadają wieloletnią trwałość, dlatego większość producentów oferuje gwarancję nawet na 25 lat.

Ochrona natury i wpływ na środowisko

Wiele osób w Zielonej Górze montuje fotowoltaikę również ze względu na ochronę środowiska. Podczas procesu wytwarzania energii elektrycznej nie powstają żadne szkodliwe dla zdrowia substancje, więc produkcja przez kilkadziesiąt lat odbywa się w sposób bezemisyjny. Nie produkuje się dwutlenku węgla, tlenku węgla, tlenku siarki, tlenku azotu czy różnego rodzaju szkodliwych pyłów.

Fotowoltaika jest również urządzeniem, które nie generuje hałasu oraz nie pobiera do pracy zasobów wody pitnej. Naukowcy nie zauważyli również żadnych szkód wyrządzanych przez system florze i faunie. Domowe i firmowe instalacje fotowoltaiczne nie mają żadnego wpływu na okolice. Warto również wspomnieć, że do produkcji systemów słonecznych wykorzystuje się aluminium oraz krzem, które w 100% podlegają recyklingowi.

Dlaczego warto zainstalować system fotowoltaiczny?

Jeżeli zdecydujesz się na instalację fotowoltaiki, możesz liczyć na pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Wiele firm oferujących takie usługi wspiera swoich klientów w pozyskaniu odpowiedniego kapitału, przygotowaniu niezbędnych dokumentów oraz w złożeniu wniosków.

Fotowoltaika przez inwestorów traktowana jest również jako główne źródło zasilania domu lub firmy. Dodatkowo nadwyżka produkowanego prądu może być odsyłana do firmy dostarczającej energię, dzięki czemu uzyskasz później bezpłatnie tyle źródła zasilania, ile zostało przekazane.

Żeby instalacja fotowoltaiczna mogła prawidłowo funkcjonować, należy zastosować wysokiej klasy moduły oraz dobrze zamontować je na dachu pod odpowiednim kątem. Dlatego wybierz sprawdzoną firmę, oferującą systemy wysokiej jakości, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Kto oferuje instalacje fotowoltaiki w województwie lubuskim?

Wiele osób decydujących się na instalację fotowoltaiki w lubuskim, chce poprzez takie działanie obniżyć rachunki za ogrzewanie i prąd, ale także podnieść wartość nieruchomości. Jest to więc bardzo dobra inwestycja, ponieważ pełny koszt zwraca się już po kilku latach.

Specjalistyczną pomoc w wykonaniu pomiarów oraz montażu oferuje polecana firma fotowoltaika dla firm Zielona Góra o nazwie InnoDom. Fachowcy doradzą, jaki wariat inwestycji wybrać, skąd pozyskać dofinansowanie oraz dopasują rozmiar paneli słonecznych do metrażu budynku.