hydraulik

Ile kosztuje naprawa awarii hydraulicznej?

Awarie hydrauliczne przytrafić się mogą w każdym domu. Przeważnie mamy z nimi do czynienia w starszym budownictwie, ale wady rur czy złączek mogą sprawić, że pojawią się nawet w świeżo oddanych do użytku domach i mieszkaniach. Ile kosztuje naprawa awarii hydraulicznej i w jaki sposób wygląda? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Kiedy powinniśmy wezwać na pomoc hydraulika?

Hydraulika powinniśmy wezwać zawsze, gdy dojdzie do choćby najmniejszego rozszczelnienia instalacji kanalizacyjnej lub wodociągowej. Musimy pamiętać, że woda płynąca w rurach ma spore ciśnienie i każda, nawet najmniejsza nieszczelność może sprawić, że nasze mieszkanie zostanie zalane. Takiego problemu nie ma raczej w przypadku rur kanalizacyjnych, ale tam zagrożeniem jest wydostawanie się na zewnątrz nieczystości, które nie tylko nie pachną zbyt dobrze, ale również w trakcie wycieku barwią ścianę, co zmusza nas do późniejszego malowania. Po hydraulika powinniśmy zadzwonić również w sytuacji, gdy cieknie spłuczka w łazience lub poważnie zatkamy odpływ kanalizacji. Jeśli domowe sposoby udrożnienia rur nie pomagają, powinniśmy wezwać na pomoc specjalistę, który naprawi wszelkie awarie hydrauliczne we Wrocławiu i zadba o to, by całość działała zgodnie z oczekiwaniami.

Jak wygląda naprawa instalacji wodociągowej lub kanalizacyjnej?

Tak naprawdę wszystko zależy od rodzaju usterki, z jaką zmaga się hydraulik. W przypadku zatkanej kanalizacji konieczne jest jej szybkie udrożnienie, a do tego celu, oprócz klasycznych metod wykorzystywany jest także specjalistyczny sprzęt (WUKO). W przypadku rozszczelnienia kanalizacji lub instalacji wodociągowej sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. W pierwszej kolejności należy znaleźć źródło wycieku. Do tego celu wykorzystywana jest niewielka kamerka lub czynnik fluorescencyjny. Po namierzeniu uszkodzenia konieczne jest zrobienie w ścianie lub suficie niewielkiego otworu, którym hydraulik wyciągnie uszkodzony element i założy nową rurę. Taka praca jest dość trudna i wymaga sporego doświadczenia, dlatego nie warto przeprowadzać jej na własną rękę.

Awarie hydrauliczne – Wrocław. Jakie są ceny naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Awaria hydrauliki w domu może generować spory koszt i nie chodzi nawet o samą naprawę, ale także konieczność osuszania ściany, podłogi czy sufitu. Sama usługa hydrauliczna, w zależności od rodzaju awarii nie powinna kosztować więcej niż 100-400 zł. Zdecydowanie najmniej zapłacimy za odetkanie odpływu kanalizacyjnego, najwięcej przyjdzie nam natomiast zapłacić za rozszczelnienia instalacji hydraulicznej, która wymaga lokalizowania źródła wycieku i rozkuwania ściany. Tutaj przeważnie koszt liczony jest za roboczogodziny i może być naprawdę spory. Warto jednak zdecydować się na pomoc doświadczonego specjalisty, bo tylko on będzie w stanie sprawić, że awarie hydrauliczne we Wrocławiu zostaną usunięte zgodnie ze sztuką budowlaną i pozwolą nam na normalną eksploatację instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej bez obaw o zalanie domu czy mieszkania.