pierwsza pomoc

Dlaczego każdy powinien przejść kurs pierwszej pomocy?

Czasami może zdarzyć się, że kolega z pracy czy bliski gorzej się poczuje i nie będzie dawał oznak życia. W takiej sytuacji pierwszą myślą jest skontaktowanie się z pogotowiem. Jednak czekając na jego przyjazd należy zrobić wszystko, aby u takiej osoby podtrzymać funkcje życiowe i ułatwić zadanie ratownikom. Jak jednak pokazują badania, jeszcze niewielu Polaków zapoznało się z pierwszą pomocą. Warto więc być świadomym i przejść podstawowy kurs, z czym z pewnością pomogą szkolenia pierwszej pomocy (Poznań).

Pierwsza pomoc może uratować życie

Pierwsza pomoc jest niczym innym, jak właściwą oceną stanu poszkodowanego oraz podjęciem czynności stosownych do obrażeń, jakie ta posiada. Wiele osób zastanawia się, czy warto jest zapisać się na szkolenia pierwszej pomocy (Poznań). Odpowiedź brzmi: tak. Wiedza z tego zakresu może przydać się niemal każdego dnia. Osoba umiejąca udzielić pierwszej pomocy może skutecznie pomóc ofierze wypadku drogowego czy bliskiemu przechodzącemu zawał.

Kursy pierwszej pomocy składają się z dwóch części: praktycznej oraz teoretycznej. Pozwoli to każdemu kursantowi na zdobycie niezbędnej wiedzy oraz wykorzystanie jej w praktyce. Co ważne szkolenia te są prowadzone przez wyszkolonych ratowników medycznych. Opierają się oni na aktualnej wiedzy, zgodnej z zaleceniami Europejskiej Rady Resuscytacji. Dzięki temu każda osoba, która przejdzie taki kurs zdobędzie wiedzę oraz umiejętności niezbędne do udzielenia pomocy. Warto też wiedzieć, że czynności związane z pierwszą pomocą znacznie zwiększają szansę przeżycia poszkodowanego jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.

Szkolenia pierwszej pomocy Poznań

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że ktoś nie pomógł poszkodowanej osobie, ponieważ bał się jej bardziej zaszkodzić. Warto wiedzieć, że szkolenia pierwszej pomocy (Poznań) dają pewność siebie i pomagają przezwyciężyć strach przed udzieleniem komuś niezbędnej pomocy medycznej. Należy też pamiętać, że udzielenie pierwszej pomocy w postaci resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest najlepszym, co można zrobić dla drugiej osoby.

Wiedza na temat czynności związanych z pierwszą pomocą pomaga zniwelować strach i pozwala podjąć szybkie, zdecydowane działanie, które może być nawet kwestią życia i śmierci. Dzięki temu można zorganizować sprawną akcję i zaangażować do pomocy inne osoby. Aby jednak móc skutecznie przełamać swój strach, warto zapisać się na szkolenia pierwszej pomocy (Poznań).

Kurs pierwszej pomocy przyda się w pracy

Nie oznacza to oczywiście, że pracodawca będzie wymagał znajomości pierwszej pomocy od kasjerki czy pracownika banku. Istnieją jednak zawody, w których taka umiejętność jest na wagę złota, np. opiekunka do dziecka czy opiekunka osób starszych. Warto jednak również, aby kurs pierwszej pomocy ukończyli również rodzice. W końcu niemowlę czy dziecko jest szczególnie narażone na zakrztuszenie czy upadek. Ponadto warto wiedzieć, że za nieudzielenie pomocy w jakiejkolwiek formie mogą spotkać surowe konsekwencje.