depilacja

Depilacja laserowa – jak często ją wykonywać?

Zabiegi depilacji laserowej stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Korzysta z nich coraz więcej kobiet, którym zależy na usunięciu niechcianych włosków i efekcie jedwabiście gładkiej, pięknej skóry, przez bardzo długi czas. Przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu można pozbyć się owłosienia na nogach, rękach, w okolicy bikini, a także twarzy – bez jakichkolwiek podrażnień. W poniższym artykule zostaną więc poruszone kwestie dotyczące tego rozwiązania, jak te, co jaki czas należy wykonać depilację laserową, na ile czasu starcza pojedyncza seria oraz kilka innych.

Depilacja laserowa – co ile należy powtarzać zabieg?

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia na całym ciele. Jednak, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, konieczne będzie przejście przez kilka serii specjalistycznych zabiegów. To właśnie regularne powtórzenia stoją za niesamowitymi rezultatami, jakie daje depilacja laserowa. Jak często ją wykonywać, aby zachować efekt?

Częstotliwość nie stanowi jedynego ważnego aspektu w tej kwestii. Rezultat zależy także od kilku innych czynników. Do najważniejszych z nich zaliczają się: kolor skóry, włosów oraz ich grubość. Im skóra jest jaśniejsza, a owłosienie ciemniejsze i grubsze, tym mniejsza ilość zabiegów będzie potrzebna do jego pozbycia się.

Jeśli chodzi o częstotliwość depilacji laserowej – co ile tygodni powinno się ją wykonywać? Przyjmuje się, że do poszczególnych serii zabiegów należy przystępować w odstępach kilkutygodniowych. Ilość wizyt zależy od poszczególnych klientów. Za minimum uważa się 3 podejścia w serii, jednak zalecane jest zazwyczaj wykonanie od 4 do 5. Laser usuwa jedynie włoski w fazie wzrostu, więc kolejne zabiegi mają na celu pozbycie się owłosienia, które wcześniej nie uległo zniszczeniu.

Kiedy nie można skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, ze względu na zastosowaną metodę, jest bardzo skutecznym sposobem usuwania niechcianego owłosienia. Jednak warto pamiętać, że wiążą się z nią też pewne przeciwwskazania uniemożliwiające stosowanie jej u pewnych osób. Wśród tych, którym nie zaleca się depilacji laserowej, znajdują się kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, a także panie chorujące na nowotwory.

Z perspektywy tego, na jakiej zasadzie działa laser, odradza się jego stosowania również kobietom, które posiadają włosy w kolorze blond i rudym, gdyż urządzenie nie jest w stanie wychwycić tych włosków. Dodatkowo depilacja laserowa odradzana jest paniom regularnie używającym kosmetyki na bazie witaminy A i jej pochodnych oraz przyjmującym fotouczulające zioła.

Wśród kolejnej grupy osób, u których mogą wystąpić niepożądane skutki stosowania depilacji laserowej, wyróżnia się panie ze świeżą opalenizną. Sprawia to, że chęć wykonania tego zabiegu wymaga wcześniejszej konsultacji i ustalenia, czy występują jakieś przeciwwskazania do przystąpienia do niego.

Depilacja laserowa bikini w Bydgoszczy a pozbycie się włosków na zawsze

To, czy owłosienie zostanie usunięte na dobre, zależy od zastosowanego lasera. W przypadku modelu IPL włoski odrastają dość szybko, jednak stosując egzemplarz diodowy, można pozbyć się ich na długie lata lub na zawsze.