płytki

Jak wybrać końcówki kolekcji płytek?

Zarówno remont, jak i też samo wykończenie powierzchni mieszkalnej czy użytkowej, może pociągać ze sobą dość wysokie koszty. W końcu trzeba kupić szereg materiałów, zarówno takich jak kleje, ale przede wszystkich tych, które pełnić będą funkcję estetyczną. W przypadku łazienek czy kuchni często są to płytki, które układa się na ścianach i podłogach. Do tego należy doliczyć także robociznę, czyli koszt wykonania poszczególnych usług. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje sposobów, w jakie mogą zaoszczędzić pewne sumy pieniędzy, a tym samym zredukować całkowity koszt całego przedsięwzięcia. Jeśli również zastanawiasz się, jak można to zrobić, podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, jak też gdzie szukać tańszych możliwości, jeśli chodzi o materiały.

Wyprzedaż końcówek kolekcji – warto zwrócić uwagę na ofertę produktową

Końcówki kolekcji płytek ceramicznych to świetna okazja do tego, by zmniejszyć, często nawet w znaczący sposób, koszty kupna materiałów. Przy okazji końcówek kolekcji, w oczy rzucają się przede wszystkim dość spore promocje. I jak tutaj nie skusić się na taką okazję? Jednak przy okazji końcówek kolekcji rodzą się obawy, że ilość płytek jest niewystarczająca do tego, by pokryć nimi ściany czy podłogę. Co wtedy zrobić? 

Końcówki kolekcji płytek oznaczają swego rodzaju czyszczenie magazynów. Dlatego przy tej okazji ceny są naprawdę niskie, podobnie jak ilość dostępnych materiałów. Ale czy to na pewno jest problem? Może tylko na początku. W końcu ograniczona ilość płytek nie oznacza, że trzeba z nich zrezygnować. Wręcz przeciwnie. Może to świetny moment do tego, by znacząco odświeżyć wnętrze mieszkania czy skorzystać z oryginalnych pomysłów na jego wykończenie. Ale co z osobami, które nie lubią takiego szaleństwa?

Końcówka kolekcji płytek – jak wybierać?

Zanim w ogóle podejmie się decyzję zakupową, warto przede wszystkim sprawdzić, czy dostępne płytki są w jednym kawałku. Przy okazji wyprzedaży w sklepach budowlanych, często w ofercie znaleźć można płytki uszkodzone. To nie oznacza, iż w ogóle nie można ich wykorzystać. W końcu płytki niejednokrotnie trzeba przyciąć. Jednak, aby wiedzieć, czy uszkodzona płytka faktycznie będzie przydatna, należy znać dokładny metraż powierzchni, na której będą miały być ułożone. Łatwiej wtedy obliczyć, ile całych płytek będzie potrzebny oraz jaki będzie wymiar przyciętej płytki.

Drugim, ważnym aspektem, jeśli chodzi o wybór płytek z końcówek kolekcji, jest ich grubość oraz wielkość. W końcu poszukujesz oszczędność. A jeśli ktoś pragnie mieć na przykład dwa rodzaje płytek na jednej ścianie, muszą one być do siebie zbliżone przede wszystkim grubością. O ile bardzo mała różnica nie powinna stanowić jeszcze problemu, o tyle większe różnice mogą stanowić wyzwanie dla ekipy wykończeniowej, a to pociągnie ze sobą dodatkowe koszty. Wśród płytek można znaleźć tzw. slim, których grubość wynosi od 4mm do 6mm, jak również bardziej standardowe modele o grubości od 9mm do 12mm. 

Trzecim aspektem, jeśli chodzi o wykończenie jednej ściany dwoma rodzajami płytek, jest ich format. W przypadku płytek ozdobnych, które układa się na przykład w jednym pasie, różnica pomiędzy płytką ozdobną a standardową jest oczywista i zrozumiała. Jeśli jednak na ścianie mają znaleźć się po prostu dwa, różne typy płytek, ich format musi być jednakowy. Najlepiej poszukiwać płytek w kształcie kwadratu. Bardzo popularne są płytki o wymiarach 60×60, które ułatwią także prace ekipie wykończeniowej.

Płytki z końcówki kolekcji – dobór kolorów

Osoby, które poszukują stonowanego rozwiązania kolorystycznego, nie muszą się od razu poddawać, jeśli dany model płytki jest dostępny w niewielkiej ilości. Połączenie ze sobą dwóch, różnych kolorystycznie płytek wcale nie musi być, aż tak kłopotliwe. Jednak najważniejsze, to wybierać modele podobne pod względem designu. Na przykład czyste, białe płytki, które komponować się będą z płytkami szarymi lub czarnymi. 

Można również pokusić się o wybór płytek z konkretnym designem. W przypadku trzeba jednak poświęcić trochę więcej czasu na to, aby dopasować dwa motywy do siebie, jak również rozplanować ich ułożenie. Bardzo pomocne są darmowe programy do projektowania wnętrza, dzięki którym można zwizualizować sobie wnętrze.