Oświetlenie LED-owe

Zastanawiasz się nad tym, jak zwiększyć walory estetyczne swoich powierzchni nie inwestując przy tym dużych pieniędzy? Nie chcesz, żeby dochodziło do jakiegokolwiek burzenia lub innych mechanicznych zmian w Twoim mieszkaniu? Oświetlenie LED sprawi, że w prosty sposób Twoje mieszkanie zyska na wyjątkowych elementach, które przykują oko Twoje oraz gości.

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?

Jeżeli szukasz prostych rozwiązań – to jedno z najprostszych! Nieważne, czy jesteś na etapie budowania domu, czy robienia remontu. Być może w ogóle nie wykonujesz żadnej z tych rzeczy, ale chcesz zwiększyć estetykę swojego mieszkania? Idealnym rozwiązaniem będzie oświetlenie schodowe. Goście odwiedzający Twoje domostwo na pewno docenią Twój kunszt w kwestii aranżacji wnętrz. Stosując odpowiednie taśmy LED będziesz w stanie sterować kolorem, natężeniem światła i nie tylko. W ten sposób zachowasz estetyczny wygląd, a przede wszystkim – bezpieczeństwo dla domowników! Mimo tego, że oświetlenie LED samo w sobie jest bardzo oszczędne, to zastosowanie odpowiedniego sterownika pozwoli Ci na jeszcze wydajniejsze korzystanie z takiego światła. Dobry sterownik sprawi, że taśmy włączą się tylko wtedy, kiedy ktoś będzie korzystał ze schodów, a także wyłączą się wtedy, kiedy wzejdzie słońce i oświetlenie będzie zwyczajnie niepotrzebne. Żywotność takiej taśmy to ok. 100 000 godzin ciągłego świecenia, tj. 11,5 roku nieprzerwanego dawania światła! W tym czasie koszt związany z montażem i zakupem zwróci się kilkukrotnie!

Wielkim ułatwieniem w kwestii montowania taśm LED jest możliwość zastosowania specjalnych profili, dzięki którym sama taśma zyska na walorach wizualnych, a ponadto dużo łatwiej będzie ją zamontować, nawet w miejscach trudno dostępnych. Profile aluminiowe są estetyczne i już nie będzie problemu, jeżeli zechcesz zamontować oświetlenie LED w narożniku lub „do góry nogami”. Tego typu oświetlenie LED będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli część Twojego sufitu została podwieszona – w ten sposób zyskasz wielce przyjemny efekt wizualny. Chcąc otrzymać produkt wysokiej jakości należy współpracować tylko z pewnymi firmami, na przykład Illuminations.pl , gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w ramach dobrego oświetlenia LED.

To stosunkowo nowa technologia. Mimo, że produkcja LED ruszyła w latach sześćdziesiątych, to ich współczesne zastosowanie znane jest od kilkunastu lat. Światło LED opiera się na technologii  RGB (ang. red, green, blue – czerwony, zielony, niebieski), czyli łączy te diody, aby dać białe światło. Można także zaprogramować żarówkę LED tak, aby świeciła na interesujący nas kolor. Ponadto, żarówki LED są dużo wydajniejsze od tradycyjnych żarówek żarowych. Zużywają kilkukrotnie mniej energii niż „zwyczajne” odpowiedniki, dlatego mimo wyższej ceny – zakup zwraca się niezwykle szybko.