noworodek

Kiedy kupić pierwsze zabawki dla noworodka?

Jeśli masz w rodzinie noworodka, pewnie zastanawiasz się, jaki prezent będzie dla niego odpowiedni. Zwykle bliscy kupują maluszkom ubranka i akcesoria do pielęgnacji, jednak czasem zamawiają także grzechotki lub misie. Wybór właściwej zabawki dla niemowlaka nie jest prosty, ponieważ dzieci w tym wieku nie potrafią się przemieszczać czy chwytać przedmiotów rączkami. Zatem kiedy można kupić pierwsze zabawki dla noworodka?

Kiedy pierwsze zabawki dla noworodka?

Pierwsze zabawki dla noworodka warto kupić jeszcze przed jego przyjściem na świat. Co prawda, maluszek zaraz po wyjściu ze szpitala nie będzie się nimi bawił, ale miękki pluszowy miś czy szumiąca pozytywka mogą znacząco wpłynąć na jego nastrój. Poza tym noworodek bardzo szybko się rozwija i to tylko kwestia dni lub tygodni, gdy zacznie żywo interesować się otoczeniem.

Pamiętaj jednak, że rodzice dziecka na pewno zadbali już o zakup podstawowych zabawek dla swojej pociechy, dlatego, zanim coś zamówisz, zapytaj ich o zdanie. Jak i kiedy pierwsze zabawki dla niemowlaka można dostarczyć opiekunom? Najlepiej poczekaj, aż rodzice sami zaproponują Ci wizytę i wówczas zabierz ze sobą stosowany prezent dla dziecka.

Jakie zabawki edukacyjne można sprezentować noworodkowi?

Obecnie na rynku znajdziesz wiele ciekawych zabawek edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku. Szukając odpowiedniej propozycji dla noworodka, weź pod uwagę jego ograniczone możliwości ruchowe. Dobrym pomysłem będzie zakup specjalnej maty ze zwisającymi akcesoriami lub książeczki kontrastowej do ćwiczenia wzroku. Zabawki edukacyjne dla niemowląt mogą także przyjemnie szeleścić i posiadać kolorowe elementy, które przyciągną uwagę. Dziecko w tym wieku zainteresuje się również kolorowymi grzechotkami i chropowatymi piłeczkami. Zabawki edukacyjne mogą także przybrać formę specjalnych przywieszek do wózka czy fotelika. Takie pałąki zwykle składają się z lusterka, pozytywki, grzechotek lub kilku szeleszczących elementów. 

Popularne zabawki dla niemowląt

Jeśli chcesz kupić atrakcyjną zabawkę dla noworodka, koniecznie rozważ zamówienie misia z kocykiem. To uniwersalna przytulanka, którą dziecko może się bawić przez wiele lat, a ponadto jest w pełni bezpieczna dla najmłodszych. Zabawki dla niemowląt mogą także wydawać różne sygnały dźwiękowe i świetlne. Takie propozycje szybko wzbudzą zainteresowanie u maluszka, jednak nie mogą być zbyt głośne, ponieważ noworodki lubią spokojne, kojące dźwięki, a nade wszystko powinny unikać nadmiernego hałasu. Dużą popularnością wśród rodziców cieszą się również materiałowe książeczki z piszczącymi elementami oraz gumowe akcesoria do kąpieli. Szukając idealnego prezentu dla noworodka, możesz zdecydować się także na zabawki sensoryczne, które bez problemu kupisz w każdym sklepie z artykułami dla dzieci.

Kiedy kupić pierwszy gryzak dla noworodka?

Zastanawiając się, kiedy pierwsze zabawki dla noworodka warto zamówić, możesz śmiało rozważyć nabycie kolorowych lub drewnianych gryzaków. Takie zabawki mogą występować w różnych atrakcyjnych kształtach i mieć urozmaiconą strukturę. Niektóre modele posiadają chłodzące wkłady, inne zaś wyglądem mogą przypominać smoczek, kółko lub piłeczkę. Mimo że dziecko zaczyna ząbkować dopiero w okolicy 4-6 miesiąca życia, to możesz sprezentować mu gryzak dużo wcześniej, gdyż jest to bezpieczna zabawka, którą maluch z chęcią będzie wkładał do ust jeszcze na długo przed pojawieniem się pierwszego ząbka.

Małe dzieci rozwijają się bardzo szybko – nawet jeśli w danej chwili niemowlak nie będzie chciał się bawić otrzymaną zabawką, nie należy się zniechęcać. Ważne, by wybierać tylko te akcesoria dla najmłodszych, które zostały wykonane z dobrej jakości materiałów i będą w pełni bezpieczne dla noworodków. Dlatego podczas wizyty w sklepie dokładnie przeczytaj opis oraz przeznaczenie każdego produktu oraz pamiętaj, by przed zakupem skonsultować się z rodzicami dziecka. Wówczas zyskasz pewność, że zamówiona przez Ciebie zabawka będzie adekwatna do wieku i potrzeb danego malucha.