Fotowoltaika w Poznaniu – jaką firmę wybrać?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne w Polsce jak i na świecie. Powodem tego jest coraz to niższy koszt paneli fotowoltaicznych oraz opłacalność inwestycji. Montując panele słoneczne, możesz być pewien, że prędzej, czy później cały koszt Ci się zwróci. Na dodatek możesz częściowo uniezależnić się od twojego dotychczasowego dostawcy prądu. W poniższym artykule postaramy się zaprezentować Ci w jaki sposób powinieneś wybrać instalatora paneli słonecznych oraz na co zwracać uwagę. 

Fotowoltaika Poznań

Wybierając instalatora systemu fotowoltaicznego, powinieneś skupić się na tym, aby wykonawca cieszył się dobrą reputacją, a co najważniejsze, jego praca była wykonywana w taki sposób, aby nie uszkodzić dachu i zmaksymalizować wydajność całej instalacji. Warto wiedzieć, że fotowoltaika Poznań jest branżą, która stale się rozwija, przez co na rynku można znaleźć bardzo dużo firm. Niestety część z nich nie posiada odpowiednio dużego doświadczenia, a co najważniejsze, wykonują one swoją pracę nie dbając o szczegóły oraz bezpieczeństwo. W przypadku firmy MBM Solar, nie musisz się martwić o te kwestie. Jej pracownicy wykonują swoje instalacje z odpowiednią dbałością o każdy szczegół. Dokładają również wszelkich starań, aby stale utrzymywać kontakt z klientem, przez co każda instalacja jest dopasowana do oczekiwań postawionych przed rozpoczęciem montażu.

Jak wybrać instalatora?

Wybór firmy, która zajmie się projektem oraz montażem instalacji zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Powinieneś zacząć od wykonania oceny danego instalatora. Korzystając z serwisów rządowych możesz dowiedzieć się dużo informacji o historii danych firm. Dzięki temu możesz dowiedzieć się jakie są szanse na to, że firma zbankrutuje, a co za tym idzie, ty utracisz gwarancję. Inną informacją, która powinna Cię zainteresować jest to jak długo dana firma istnieje na rynku. Nie jest to najważniejsza kwestia, lecz firma, która posiada kilka lat doświadczenia może być bezpieczniejszą opcją. Następną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest to, czy firma korzysta z podwykonawców, czy sama zajmuje się montażem oraz wykonaniem projektu. Dużo lepszym wyborem będzie instalator, który sam zajmuje się wykonywaniem instalacji. Pomijając kwestie wymienione wcześniej, najważniejszą rzeczą, na której powinieneś się skupić są opinie o firmie, która ma wykonać dla Ciebie projekt oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. W Internecie znajduje się wiele for, które zrzeszają osoby posiadające instalacje fotowoltaiczne. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się wielu informacji od osób takich jak ty. Uważaj jednak, aby nie trafić na fałszywe opinie. Jeśli podejrzewasz, że dana firma stosuje takie praktyki, lepiej poszukaj innego wykonawcy.

Fotowoltaika Poznań dofinansowanie

Jeżeli interesowałeś się tematem fotowoltaiki, powinieneś wiedzieć, że możliwe jest odpowiednie dofinansowanie. W MBM Solar dbają, aby klient został poprowadzony przez wszystkie etapy prac. Dzięki temu otrzymasz pomoc od profesjonalnych doradców, którzy zadbają o wykonanie odpowiedniego projektu oraz montażu fotowoltaiki. Pracownicy firmy pomogą Ci również dobrać najbardziej korzystną opcję finansowania. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o koszty, a twoja domowa elektrownia stanie się opłacalna dla środowiska jak i dla Ciebie. Jeśli jesteś mieszkańcem Poznania, możesz skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki. Polski rząd oferuje program „Mój Prąd”, który ma na celu zwiększyć liczbę instalacji fotowoltaicznych na dachach polskich domów. Warto jednak wiedzieć, że dofinansowanie, które otrzymasz w ramach programu, nie przekroczy 5 tysięcy złotych oraz jest ono przeznaczone tylko i wyłącznie dla przydomowych mikroinstalacji, których moc wynosi pomiędzy 2, a 10 kWp. W przypadku Poznania na dofinansowanie do fotowoltaiki mogą liczyć przedsiębiorcy. W ich przypadku dostają oni pożyczkę oprocentowaną 2,8% w skali roku.

Jak widać, wybór firmy, która zajmie się montażem fotowoltaiki w Poznaniu nie jest taki ciężki. Jeżeli zdecydujesz się na usługi MBM Solar, możesz liczyć na profesjonalną obsługę klienta oraz instalację, która wytrzyma wiele lat.